عمومی 2020-11-18 زمان مطالعه: 4 دقیقه

بازیکنان پوکر از نظر روانشناسی چه عادتهایی دارند؟

اگر از بازیکنان پوکر باشید مطمئنا تجربه‌ی یک روز فوق‌العاده و در عین حال تجربه‌ی یک بازی بد را داشته‌اید. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که چرا یک روز خوب بازی می‌کنید و روزی دیگر ضعیف؟

بیشتر بازیکنان پوکر در این مواقع فکر می‌کنند که روی یک غلتک در حال چرخیدن هستند که در یک لحظه بالا هستند و روی شانس و دقیقه‌ای دیگر در حال فرود روی زمین بدشانسی!

هر بازیکن پوکر فصلی این موضوع را خوب می‌داند که واریانسی در این بازی وجود دارد و پوکر صبوری می‌خواهد، چون که روندی طولانی دارد.

از ویژگی‌های بارز بازیکنان بزرگ پوکر، توانایی ذهنی آنها در کنار آمدن با فراز و نشیب‌های این بازی است. به این توانایی که بازیکنان حرفه‌ای به نمایش می‌گذارند، مقاومت ذهنی می‌گوییم.

قبل از ادامه، اگر به دنبال شروع بازی پوکر هستید، قبل از هرچیزی در رابطه با بازی مسئولانه در پوکر مطالعه کنید.

به طور ساده اگر بخواهیم مقاومت ذهنی را معنی کنیم یعنی توانایی انجام بازی در هرشرایطی. این مقاومت روانی به ویژه زمانی که با حجم مشکلات، موانع یا شکست روبه رو می‌شوید- چه در زندگی شخصی و چه روی میز بازی – به شما این امکان را می دهد که بدون در نظر گرفتن چالش هایی که ممکن است پیش بیاید، با ثبات تر و قوی‌تر بازی کنید.

شواهدی در این زمینه جمع‌آوری شده که نشان می‌دهد، چگونگی عملکرد ما در میز پوکر با مسائل روانی مرتبط است. وقتی مقاومت ذهنی در سطح پایینی باشد، احتمال اینکه شما در میز بازی ضعیف عمل کنید، بسیار زیاد است. برعکس هرچه از لحاظ روانی در موقعیت خوبی باشید، برد شما قطعی است. به عنوان یک بازیکن ابتدا باید روی این هدف کار کنید که چگونه در مقابل چالش‌هایی که روبرو هستید، عملکرد مداوم‌تری داشته باشید.

خبر خوب این است که مقاومت ذهنی چیزی نیست که ما با آن به دنیا بیاییم. بلکه بخشی از توانایی ذهن ماست که می توانیم توسعه‌اش دهیم. چگونه؟

در زیر صفاتی را آورده‌ایم که با کارکردن و تمرین روی آنها می‌توانید، مقاومت ذهنی خود را بالا ببرید.

انگیزه دادن به خود:

یک بازیکن حرفه‌ای پوکر با مقاومت ذهنی که در خود ایجاد می‌کند، راه را برای رسیدن به موفقیت هموار می‌کند. او به اجبار بازی نمی‌کند بلکه عاشق بازی‌کردن است و از کاری که انجام می‌دهد، لذت می‌برد. این باعث می‌شود هنگامی که با ناملایمات روبرو می شود، انگیزه آن را داشته باشد که هر کاری برای پیروزی انجام دهد.

مثبت گرایی:

بازیکنان دارای مقاومت ذهنی همیشه خوش بینانه به مسائل نگاه می‌کنند و البته این باعث نخواهد شد که دید واقع بینانه خود را نسبت به مسائل از دست بدهند. بلکه آنها در عین مثبت گرایی نسبت به مواردی که باید بهبود یابد واقع بین هستند.

کنترل احساسات:

بهترین بازیکنان احساسات خود را تحت کنترل دارند. اگر روی عواطف و احساسات خود نتوانید کنترل داشته باشید، این موضوع منجر به تصمیم‌گیری‌های نادرست در روند بازی خواهد شد. عصبانیت، ناامیدی و ترس باید کنترل شود وگرنه در نهایت آنها هستند که شما را کنترل می کنند.

حفظ آرامش در زمان فشار:

زمانی که تحت فشار هستید، سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. از شرایط پیش آمده نترسید و از موقعیت فرار نکنید. این شرایط را به عنوان چالش‌هایی ببینید که می‌توانید تحت کنترلشان بگیرید. هنگامی که در زمین بدشانسی فرود می‌آیید، آرام باشید و آن را فرصتی برای نشان دادن توانایی‌های خود، ببینید.

هدف مشخص شده:

لازمه‌ی موفقیت در این بازی، اراده‌ی قوی است. برای رسیدن به اهداف خود تمامی تلاشتان را بکنید و تسلیم نشوید. از شکست‌ها و عقب نشینی‌ها نهراسید و با اراده از اشتباهات خود درس بگیرید.

تمرکز بالا:

برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای باید تمرکز خود را بالا ببرید. این که بدانید در لحظه چه چیزی مهم است و باید روی آن متمرکز شوید و چه چیزی را باید رها کنید، نشانه‌ی داشتن مقاومت ذهنی بالاست.

اعتماد به نفس:

در صورتی که به دنبال بالا بردن مقاومت ذهنی خود هستید، روی اعتماد به نفس خود کارکنید. بازیکنانی با اعتماد به نفس بالا عملکرد بهتری در میز بازی خواهند داشت.

بهانه نیاوردن:

برای تبدیل شدن به یک بازیکن مسلط، باید بهانه گیری را کنار بگزارید. یک فرد با مقاومت ذهنی بالا مسئولیت بازی خود و هرگونه اشتباهی را که مرتکب شده، بر عهده می‌گیرد. چرا که با داشتن چنین نگرشی می‌داند سرنوشت بازی در دستان خودش است.

همانطور که مشاهده کردید، کار بر روی مقاومت ذهنی مراحل زیاد و طولانی مدتی دارد. با آموزش و تمرین روی خودتان در نهایت متوجه خواهید شد که بزرگترین حریفتان در واقع خودتان هستید.

ذهن خود را کنترل کنید و تمرکز خود را بر این بگذارید که همیشه بهترین بازی را انجام دهید و برایتان مهم نباشد که نتیجه چه خواهد شد. اگر بیشترین تلاش خود را انجام دهید و در طول روز نگرش مثبتی داشته باشید و مسئولیت کامل هر چالش را بپذیرید آنگاه می توانید از بازی خود احساس خوبی داشته باشید.

برای انجام بازی پوکر آنلاین، می‌توانید با ثبت نام در Emperor Poker ، ثبت نام در Proz Poker و ثبت نام در GG Poker در اتاق های امن بازی کنید.

2
0

آیا موافق شرایط خانه پوکر هستید؟

با توجه به فضای آلوده این روزهای سایت های بت و تشویق نوجوانان و جوانان به قمار و تبلیغات گول زننده کسب درآمد میلیونی در بازیهایی که هیچگونه شانسی برای پیروزی کاربر در نظر گرفته نشده  (بازی‌هایی نظیر انفجار ، سنگ کاغد قیچی) که همگی این بازیها از قبل برنامه نویسی شدن لازم دانستیم به نکاتی اشاره کنیم

هدف اصلی ما در خانه پوکر آگاه سازی کاربران است به گونه ای که در نگاه اول متوجه سایت های کلاهبردار بشن و در ادامه عواقب بازی و قمار کردن اشتباه آگاه شوند ، سیاست ما به هیچ وجه ، پوکر باز کردن آدم های عادی نیست تمام فعالیت ما برای این اساس است که به کسانی که سابقا پوکر باز بودند کمک کنیم که بهترین انتخاب را بکنند 

بسیاری از دوستان پیام میدن که مطالب آموزشی برای پوکر بازای مبتدی بزارید ، ما در مواجهه با همچین مواردی برادرانه ازشون خواهش میکنیم وارد این فضا نشن شما هم اگر با همچین مواردی مواجه شدین با هر ادبیاتی که میتوانید این موضوع رو به اطلاعشون برسونید

ما در خانه پوکر  بجای اینکه مطالب آموزشی پایه ای پوکر را بزاریم ، مطالب پیشرفته و ویدئو هایی تخصصی که در یوتیوب موجود نیست را برای پوکربازان حرفه ای خریداری میکنیم که با تسلط و کنترل بیشتری بازی کنند 

تیم ما به دسته بسیار محدودی از بازیکنان که اولا بالای ۲۰ سال هستند و بعد شغلشون پوکر هست و مهارت ، دانش ، آگاهی و بانکرول کافی برای بازی دارن و دنبال پیشرفت هستن و نمیخوان قمار کنن تحت شرایطی که ما اعلام می‌کنیم سرویس حرفه ای ارائه میدهد   

در آخر خاطرنشان میکنیم که پوکر یک بازی مهارتی است نه شانسی

پوکر دانش میخواد

پوکر مطالعه مستمر میخواد

پوکر آگاهی و مسؤلیت پذیری میخواد

پوکر بانکرول و مدیریت سرمایه میخواد

پوکر کنترل ذهن و هوش هیجانی برای کنترل احساسات میخواد  

در صورتیکه این شرایط را داشته باشید میتوانید از طریق پشتیبانی با ما در ارتباط باشید در غیر اینصورت هیچگونه سرویسی از ما دریافت نخواهید کرد